[Search] Search   [Recent Topics] Recent   [Hottest Topics] Hottest   [Login] Login
Mapki z championship
Forum Index » Ogólna dyskusja
[Avatar]
Angkor

Messages: 146,
Joined: Mar 27, 2016,
Offline

[Avatar]
Angkor

Messages: 146,
Joined: Mar 27, 2016,
Offline
Trzeba jakos rozruszac to forum, wiec pomyslalem ze dobrze bedzie jak sobie podyskutujemy o mapach z turniejów championship
Od razu mówie ze nie jestem w tym ekspertem, obviously. Dajcie znać co myślicie!

CHAMPIONSHIP JUNE
1) Farb funken
Stara, klasyczna mapka, dużo osób juz na pewno gralo... ja nie za bardzo.
Dużo środków na wstępie (400), później bardzo mało (200/tura).
Malutka mapa z przeszkodą nie do obejścia na środku.
SAP-vs-SAP: mysle ze klasyczna taktyka marine + chowające się po uderzeniu helikoptery to jedyna droga. Dobrze tez byloby miec 1-max 2 maraudery do dobijania marine przeciwnika.
SAP-vs-KHRAL: sap taktyka jak wyzej w zupelnosci wystarczy, khral raczej nie ma szans na tej mapie. Szczegolnie, ze juz w 2 turze mozna postawic heli. Khrale prawdopodobnie musza grac taktyką otoczony infektor + spam swarmerami, ale mapka jest tak mała że nie zdziwiłbym się, gdyby najlepszą metodą byłoby się obwarować pinzerem i przedłużać jak najlepiej swoją nieuchronną zagładę.
SAP-vs-TIT: może być różnie... ale raczej sap dominuje. będzie walka o środek planszy. Kto wygra środek, powinien wygrać, bo artyleria sap / artyleria titan powinny być tak samo dobre. Battery może bez przeszkód podejść 2 pola do przodu i być w zasięgu walkera. Obowiązkowy engineer dla sap. Oczywiście maraudery w kontrze na speedery i odwrotnie.
KHRAL-vs-KHRAL: bazy są blisko siebie, więc pewnie będzie szybka wymiana ognia i lepiej raczej garuda niż swarmer. Gracz 1 wygrywa (?)
KHRAL-vs-TITAN: mecha i speedery, eclipse raczej sie nie przyda. Moze sie przydac jeden assimilator, choc bedzie ciezko go upilnowac (tak maja te assimilatory, przewalaja całą wypłatę w kasynach i burdelach, ot co!). Khral spam underling, z połowa zakopanych, połowa nie, i swarmer.
TITAN-vs-TITAN: dużo mecha, masowy teleport może się przydać. Speedery owszem, szczególnie, jeśli przeciwnik przewali 4 wypłaty na jednego walkera. Jeśli przewali na plasme, to już raczej bezużyteczne.
[Avatar]
legia

Messages: 109,
Joined: Jul 17, 2015,
Offline

[Avatar]
legia

Messages: 109,
Joined: Jul 17, 2015,
Offline
Bardzo ważne jest zarządzanie środkami.
Sapien 1 helicopter + potem marines i 1-2 marauder mogą się przydać. Na tytana na pewno inżynier będzie bardzo przydatny.
Khral - underlingi które osłaniają swarmery i garuda, a na tytana szybki wyrm może wygrać grę, jeśli speedery tytana go nie dopadną.
Tytan - mechasy i speedery, może eclipse jeśli przeciwnik ma latajacych. Zbyt szybko wstawiony walker to pewna przegrana.

generalnie polecam obejrzeć parę pojedynków z championship september - runda 7 ewentualnie 4

I am somekind of veteran here. Check my videos about UniWar on YouTube: LINK.
Playlist in English: LINK.


Forum Index » Ogólna dyskusja
Powered by JForum 2.1.9 © - 2020-04-14 v124 - UniWar website