[Search] Search   [Recent Topics] Recent   [Hottest Topics] Hottest   [Login] Login
Szkółka Niedzielna #2 - titan vs sapiens
Forum Index » Ogólna dyskusja
[Avatar]
Angkor

Messages: 146,
Joined: Mar 27, 2016,
Offline

[Avatar]
Angkor

Messages: 146,
Joined: Mar 27, 2016,
Offline
No to kontynuujemy zabawę z Suprasem
...a ogień wesoło trzaskał w kominku. Najstarszy Pinzer z rodu imieniem Korc wziął w kleszcze opasły tom i kiwając nieprzychylnie głową starł z niego grubą warstwę kurzu. Rozsiadł się wygodnie w bujanym fotelu, na ostatnie już działające środkowe oko nałożył wspaniały złocony monokl, po czym czytał swoim uczniom, mówiąc:



..."...Podążając dalej ścieżką doskonalenia się w sztuce Uniwar, zgłębialiśmy kolejne manuskrypty legendarnego mistrza Legii. W jednym z nich opisywał pewną prastarą bitwę pomiędzy rodem Tytanów a królestwem Ludzi. Pisał o niej tak: >gdybym nie był wtenczas jej świadkiem, nigdy nie udałoby mi się zwycięsko zremisować z legendarnym graczem RealMadrid 3-3*< (2-11-16 pamiętamy (*). Byliśmy podekscytowani! Miejsce bitwy było niewielkie. Mówiono o nim 'CraterclashTourney'. Na środku rysowało się widocznie niewielkie jezioro. Sapiens mądrze wybrali miejsce akcji, pomyśleliśmy, helikoptery będą miały pole do popisu. Wokół jednak wszędzie góry, góry, i jeszcze raz góry. Niedobrze. Mecha-cyborgi tytanów mogą tu czuć się jak w domu, rozsiądą się, będą żreć oscypki, i strącać nasze latające maszyny swoimi ciupaskami. Co tu robić? Za górami niewielka kotlina. Idealnie położona, aby z bezpiecznej odległości chytre zastępy Walkerów mogły w spokoju torpedować wojska ludzi. Ale może jest nadzieja...? Odległość liczona na 4 rzuty beretem posłuży równie dobrze artylerii Ziemian. Wokół - wąsko. Pierwsza myśl. Przez lasy biegnie tylko drobna ścieżynka. Dwa czołgi na raz się nie zmieszczą... Z drugiej strony, dwa plazmowe czołgi - też nie. Na pole bitwy przybyły również dwa niezależne oddziały Czerwonego Krzyża. Ooo, będzie o nie walka. Tytanom na pewno nie podoba się to aż tak, nie są tak mobilne, by się do nich cofać. I wreszcie środki - na bitwę obie strony otrzymały dotację od Unii Kosmicznej w wysokości 450 złotych miesięcznie. Bardzo dużo. Nie czytając dalej wiedzieliśmy, że strony nie poprzestaną na lekkiej kawalerii, o nie.
[Avatar]
Angkor

Messages: 146,
Joined: Mar 27, 2016,
Offline

[Avatar]
Angkor

Messages: 146,
Joined: Mar 27, 2016,
Offline
Nie czytając dalej wiedzieliśmy, że strony nie poprzestaną na lekkiej kawalerii, o nie. Przypadkiem nawet znaleźliśmy skrawek materiału z dawnych czasów.

Dopisek oznajmiał "służby wywiadowcze sapiens dla generała brygady: odkryliśmy zamiary wroga. Naszym skromnym zdaniem nie pozostaje nam nic innego, jak tylko do nich nie dopuścić. W szczególności nie wolno pozwolić na zajęcie przez wrogą artylerię dogodnej pozycji."
W-walker
P-plasma
I-mecha
S-speeder
zaznaczone pole - potencjalny obszar ostrzału walkerów
Niestety... reszta manuskryptu zaginęła. Nie pozostało nam z Suprasem nic innego, jak tylko samodzielnie spróbować odtworzyć przebieg wydarzeń.

/edit/

Rozpoczyna supras.

Ustawia mecha w dogodnych pozycjach i tworzy speedera. Nie bardzo mam jak uciec przed nim moim oddziałem marine południowy-wschód, więc wędruję na wschód łańcuchem gór, w nadziei, że dobre kontrobrażenia ocalą mu życie. Robię maraudera.
Z ciekawych rzeczy to na początku była zajęta 1 baza i 2 do zajęcia, a więc środki będą się układały dość równo (w 1 turze 2 gracz 150 więcej, początek 2 tury gracz 1 - 300 więcej, potem znowu ja 150 więcej od 1 i tak w kółko).

This message was edited 1 time. Last update was at Nov 03, 2016 22:31

supras81

Messages: 24,
Joined: Jan 25, 2016,
Offline

supras81

Messages: 24,
Joined: Jan 25, 2016,
Offline
  Angkor wrote:
Z ciekawych rzeczy to na początku była zajęta 1 baza i 2 do zajęcia, a więc środki będą się układały dość równo (w 1 turze 2 gracz 150 więcej, początek 2 tury gracz 1 - 300 więcej, potem znowu ja 150 więcej od 1 i tak w kółko).


Właśnie masz jakiś "wzór" jak obliczać ile może mieć kasy przeciwnik? A raczej ile minerałów
[Avatar]
Angkor

Messages: 146,
Joined: Mar 27, 2016,
Offline

[Avatar]
Angkor

Messages: 146,
Joined: Mar 27, 2016,
Offline
  supras81 wrote:
Właśnie masz jakiś "wzór" jak obliczać ile może mieć kasy przeciwnik? A raczej ile minerałów

Nie mam, jak mi sie chce to licze ile zyskal do tej pory z baz i odejmuje wartosc wszystkich postawionych jednostek... W grach mirrorowych jest latwiej, jak jest ta sama runda, wystarczy porownac.

Nastepna runda, po ruchu suprasa i moim:

Tytani zbudowali czolg plazmowy i mecha. Nie spieszy im sie z atakiem, beda powolu budowac swoją pozycję. Postaram się wykorystać to, że plasma będzie szła na linię frontu parę dobrych kolejek, więc postaram się wysunąć jak najbardziej do przodu. Zaczynam od artylerii, a co. Środkowe jezioro tyle chociaż mi da, że będzie stosunkowo bezpieczna.
supras81

Messages: 24,
Joined: Jan 25, 2016,
Offline

supras81

Messages: 24,
Joined: Jan 25, 2016,
Offline
Sytuacja przed ruchem.
Gramy w "otwarte karty więc tródno będzie zrobić jakiś ciekawy manewr z elementem zaskoczenia. Angkor zaczął z grubej rury... postawił battery- ja w odpowiedzi będę starał się wykombinować coś mobilnego. Jeśli to nie przyniesie rezultatu (a pewnie nie przyniesie przeciw Angkorowi ) to przejdę w walkera. Na razie nie chciałem go stawiać bo będę musiał zrobić to w ostatniej bazie w lewym dolnym rogu. Inaczej jeśli Angkor ruszy piechotoą baza bliżej niego (pomiędzy trzema górami) będzie zagrożona.



A więc tak idę do przodu plazmą, cofam piechotę poza zasięg battery- jedną która nie jest w stanie uciec na nogach robi teleport agresywnie na prawą stronę aby przyblokować marine Angkotra- to pozwala mi wyjść speeder bez zagrożenia ze strony samotnego marine po prawej stronie. Speeder ten zagrozi jego battery i zmusi do działania i skierowania się w stronę wąskiego przesmyku do ataku na moje 2 bazy. Pewnie znów przekombinuję ale na chwilę obecną to wydaje mi się jedynym sensownym podsunięciem

[Avatar]
Uniwarpoland

Messages: 57,
Joined: Mar 04, 2016,
Offline

[Avatar]
Uniwarpoland

Messages: 57,
Joined: Mar 04, 2016,
Offline
Hahaha Panowie świetna robota. Wstęp powala
W nagrodę udostępniam wszystkim, którzy to czytają mój zaginiony manuskrypt, którego ostatnią kopię schowałem głęboko pod skorupą ostatniego żyjącego pinzera.
Manuskrypt przydaje się do liczenia $$środków$$ jakimi dysponuje twój przeciwnik i do planowania wydatków.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1BQPV3g6ETLa3Clfd58tcl0HMbtauWm3xqSRzLQz2A5M/edit#gid=0

Mam nadzieję, że Wam się przyda, bo ja korzystam z tego manuskryptu w każdym ważnym pojedynku.

TIPS, TRICKS & videos from UniWar Poland Youtube channel: LINK.
Poradnik dla początkujących: LINK.




[Avatar]
Angkor

Messages: 146,
Joined: Mar 27, 2016,
Offline

[Avatar]
Angkor

Messages: 146,
Joined: Mar 27, 2016,
Offline
Zaginiony manuskrypt!

Mój ruch:

Wychodzę artylerią na drugą stronę i chronię ją jednym marauderem - wystarczy, bo nowo utworzony speeder nie ma tam zasięgu. Tworzę dwa nowe maraudery aby w razie ataku na prawej urządzić kontr-sieczkę. Marine bije teleportowanego mecha. Blokuje on przejście w górach drugiemu mechowi... niby można go zniszczyć dwoma speederami, ale wtedy jeden z nich musiałby utknąć 'na mojej połowie', więc zobaczymy, czy supras na to pójdzie...
supras81

Messages: 24,
Joined: Jan 25, 2016,
Offline

supras81

Messages: 24,
Joined: Jan 25, 2016,
Offline
Przed wykonaniem ruchu



I po ruchu. Zdecydowałem się wycofać i zająć bezpieczne (nadal) pozycje. Moje słabe planowanie sprawiło, że straciłem mecha za darmo. Staram się wywołać presję na oba skrzydła. W nastepnej turze postawie walkera. Angkor jest na bardzo dobrej pozycji i właściwie to nie wiem czy sie z tego wybronię. Przeczuwam koniec za parę tur...
[Avatar]
Angkor

Messages: 146,
Joined: Mar 27, 2016,
Offline

[Avatar]
Angkor

Messages: 146,
Joined: Mar 27, 2016,
Offline


Mój ruch. Idę battery do przodu i wspieram ją marauderami tak, żeby nie za bardzo opłacało się je atakować. Zabijam mecha. Swoją tylną bazę zostawiam nie bronioną i stawiam engineera, żeby sobie powoli już truchtał na pole bitwy, a i może uchronić mnie przed jakimś masowym teleportem.
W sumie to dość niestandardowe, że jeszcze nie zrobiłem żadnego czołgu jak dostane po tyłku z tego powodu to trudno... na razie przesuwam front jak się da. Jak przy okazji się ukradnie kolejne 100 środków za zabicie kolejnego mecha, nie będę miał nic przeciwko

Walkerem się na razie nie martwię, a to dlatego, że gdzie by nie powstał, to będzie jeszcze 2 tury powoli wędrować w moim kierunku. Zresztą nic nie mogę na to poradzić...
supras81

Messages: 24,
Joined: Jan 25, 2016,
Offline

supras81

Messages: 24,
Joined: Jan 25, 2016,
Offline


Cofam sie poza zasięg battery Angkora. Jednocześnie z lewej strony wywrę trochę presji na jego zachodnia bazę.
Walker ma w zasięgu engeneer- jeśli ten spróbuje EMP na moja plazma to walker w połączeniu z speeder pozbędą się inżyniera.
[Avatar]
Angkor

Messages: 146,
Joined: Mar 27, 2016,
Offline

[Avatar]
Angkor

Messages: 146,
Joined: Mar 27, 2016,
Offline
Mój ruch:

Stawiam pierwszy czołg i ruszam powoli moją armię na dużą równinę na południowym-wschodzie. Baza najbardziej na zachód nie jest zbytnio zagrożona. Nie może zostać na razie zablokowana, a przychód środków pozwala mi w razie zagrożenia po prostu postawić tam zaporowo czołg. Linia drzew sprawi, że dla tytana będzie bardzo trudno mnie od tamtąd podejść.
Zabiłem też kolejnego mecha, co czyni mnie szczęśliwym posiadaczem 200 kredytów więcej niż supras, ale szczerze mówiąc miałem nadzieję na większą przewagę. Teraz zdąży się na pewno obwarować i czeka nas długa walka z zasiekami.

Też powiem, że nie bardzo mam pomysł na atak, jesli supras się obwaruje. Mi pasmo gór i drzew również nie lada przeszkadza, helikoptery są zbyt kosztowne żeby próbować nimi torpedować przeciwnika zadając małe obrażenia. Chyba postawię na produkcję battery + kilka czołgów z obu stron dla osłony.
supras81

Messages: 24,
Joined: Jan 25, 2016,
Offline

supras81

Messages: 24,
Joined: Jan 25, 2016,
Offline
Witam wszystkich po długiej przerwie. Byłem ostatnio mocno zajęty ale teraz spróbuję jakoś to wszystko pogodzić.
Mój ruch



Ruch wykonałem jeszcze przed wigilią o ile dobrze pamiętam i teraz już się pogubiłem . Co ja chciałem osiągnąć.
Patrząc teraz na szybko staram się wywrzeć presję w dalszym ciągu na północnym zachodzie mapy. Angkor musi reagować więc może popelni jakiś błą- tylko muszę uważać żebym ja go nie popełnił . Staram się kupić więcej czasu na obronę na południowym wschodzie gdzie Angkor naciska... Może zdążę się przygotować do obrony...

This message was edited 1 time. Last update was at Jan 11, 2017 09:40

supras81

Messages: 24,
Joined: Jan 25, 2016,
Offline

supras81

Messages: 24,
Joined: Jan 25, 2016,
Offline
Tura Angkora. Wstawiam za Niego bo ma techniczne problemy...

Angkor napisał, że osłania czołgiem zachód i robi helikopter żeby w razie czego wywrzeć presję na mojego walkera.



Natomiast ja idę do przodu. Zajmuję pozycję walkerem tak żeby w razie czego atakować bazę i inżyniera. Jednocześnie przesuwam mecha do obrony walkera przed helikopterem. Na dole wietrzę podstępny atak- pozostawiam w gotowości speedery.

[Avatar]
Angkor

Messages: 146,
Joined: Mar 27, 2016,
Offline

[Avatar]
Angkor

Messages: 146,
Joined: Mar 27, 2016,
Offline
Hej hej uniwarowe świry (;-p)

No to postanowiliśmy że nie ma sensu grać do końca, bo mapa długa, potrwała by jeszcze pewnie ze 2 miesiące, a tymczasem wyszły nowe jednostki, więc zagramy na nowo z nimi, pewnie w innym układzie i na innej mapie. Więc ten rozdział szkółki niestety zamykamy.

Amen.
Forum Index » Ogólna dyskusja
Powered by JForum 2.1.9 © - 2020-04-14 v124 - UniWar website