[Search] Search   [Recent Topics] Recent   [Hottest Topics] Hottest   [Login] Login
Messages posted by: Elenorsar
Forum Index Profile for Elenorsar »» Messages posted by Elenorsar
Ogólna dyskusja » Jak grać... żeby grać dobrze? » Go to message
  supras81 wrote:
  legia wrote:Dobry post
Co do samego resetu obrażeń to wydaje mi się, że miejsce z którego wykonujemy ataki ma też znaczenie na otrzymywane wyniki tzn. Atakując po kolei tymi samymi jednostkami np 1 marine z lasu a po nim jeden marauder z terenu płaskiego a po nich czołg ale w zupełnie inny cel- czołg otrzymał wynik umówmy się 4 obrażeń 2 strat. Wykonując w resecie obrażeń ataki tymi samymi jednostkami w tej samej kolejności ale już z innych pól np marine z góry, marauder z terenu płaskiego a na końcu czołg również z terenu płaskiego czołg może otrzymać inny wynik. I nie mówię tu o gungup bonus o tym że się zmieniły pozycje zmieniając jego wartość. Wydaje mi się, że kiedyś zaobserwowałem to czyli że do zmiany wyników walki nie trzeba zmieniać kolejności ataków ale same położenie jednostek. Też to zauważyliście a może po prostu o tym wiecie a ja jestem do tyłu? A może właśnie chodzi o zmianę gungup bonusa?


Tak kojarzę z moich walk, że czasami miałem dziwne sytuację, dla przykładu.
Pierwsza sytuacja: przeciwnik posiada marine, który stoi Magda płaskim, ja atakuje go marine także z płaskiego i zadaje mu np. 4 hp, ale gdy atakuje go z płaskiego z drugiej strony ta sama jednostką to już 3 hp, gdzie wcześniej ta jednostka nie była atakowana, więc group bonus nie obowiązuje.
Druga sytuacja: przeciwnik posiada marine, który stoi na płaskim, ja posiadam dwa marine z taką samą ilością hp. Gdy atakuje jednym z płaskiego zadaje mu 4 hp, a jak cofne ture i zaatakuje go druga jednostka z tego samego miejsca to zadaje 3 hp.

Od czego może być to zależne? Group bonus ani w jednej ani w drugiej sytuacji nie obowiązuje. Losowość ta sama, więc miejsce atakowania też jest ważne? I to która jednostkę wybierzemy też skoro mają tyle samo hp?
Forum Index Profile for Elenorsar »» Messages posted by Elenorsar
Powered by JForum 2.1.9 © - 2020-04-14 v124 - UniWar website